Home SPORTS NEWS Απίθανη εμφάνιση και μεγάλο προβάδισμα για τη Λίβερπουλ απέναντι στη Ρόμα

Απίθανη εμφάνιση και μεγάλο προβάδισμα για τη Λίβερπουλ απέναντι στη Ρόμα

Μια απίθανη εμφάνιση πραγματοποίησε η Λίβερπουλ στον πρώτο ημιτελικό του Τσάμπιονς Λιγκ απέναντι στη Ρόμα, κερδίζοντας με 5-2. Οι “κόκκινοι” ήταν απίστευτοι και προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με 2-0, τέρματα που σημείωσε ο Σαλάχ και δεν τα πανηγύρισε, σεβόμενος την παρουσία του στην Ιταλική ομάδα τα προηγούμενα χρόνια. Στην επανάληψη η πέντε φορές κάτοχος του τροπαίου συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς και με το Μανέ ανέβασε το δείκτη του σκορ, ενώ ακολούθησαν και δύο γκολ του Φιρμίνο. Ακολούθως έριξε ρυθμούς η ομάδα του Κλοπ, δίνοντας την ευκαιρία στους “τζιαλορόσι” να μειώσουν πρώτα με τέρμα του Τζέκο και στη συνέχεια με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Περότι. Την ερχόμενη Τετάρτη ο επαναληπτικός στο Ολίμπικο της Ρώμης, όπου οι γηπεδούχοι καλούνται να ανατρέψουν το σκορ του πρώτου ματς, όπως έπραξε με την Μπαρτσελόνα στα προημιτελικά

Λίβερπουλ – Ρόμα 5-2 (35′ και 45’+1 Σαλάχ, 56′ Μανέ, 61′ και 69′ Φιρμίνο / 81′ Τζέκο, 85′ πέν. Περότι)