Home SPORTS NEWS Έφτασε στην ανατροπή η Γιουβέντους, αλλά την πρόκριση πήρε η Ρεάλ

Έφτασε στην ανατροπή η Γιουβέντους, αλλά την πρόκριση πήρε η Ρεάλ

Ολοκληρώθηκε η προημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ, με τις Ρεάλ και Μπάγερν να παίρνουν την πρόκριση για τα ημιτελικά, εις βάρος των Γιουβέντους και Σεβίλλη αντίστοιχα. Οι “μερένχες” βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-3, όσα είχαν κερδίσει στο πρώτο ματς τη Γιουβέντους, όμως σκόραραν στις καθυστερήσεις με πέναλτι και πήραν το εισιτήριο για τους “4” της διοργάνωσης. Οι “μπιανκονέρι” κρατούσαν σκορ που θα έστελνε το ματς στην παράταση, αλλά κάτι τέτοιο δεν έγινε.

Το άλλο ματς, που διεξήχθη στο Μόναχο, τελείωσε ισόπαλο χωρίς γκολ, με τους γηπεδούχους να έχουν σχετικά εύκολο βράδυ. Η Ισπανική ομάδα δεν μπόρεσε να ξεκλειδώσει την άμυνα των “βαυαρών” και έτσι γνώρισε τον αποκλεισμό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των επαναληπτικών της Τετάρτης:
Ρεάλ – Γιουβέντους 1-3 (90’+7 πέν. Ρονάλντο / 2′ και 37′ Μάντζουκιτς, 63′ Ματουιντί)
Μπάγερν – Σεβίλλη 0-0

Διαβάστε τι έγινε στα χθεσινά ματς: Απίθανη ανατροπή εις βάρος της Μπαρτσελόνα πέτυχε η Ρόμα, δεύτερη νίκη για τη Λίβερπουλ επί των “σίτιζενς”