Home SPORTS NEWS Κατάφερε και… έσωσε τον βαθμό (Video)

Κατάφερε και… έσωσε τον βαθμό (Video)

Η Μίλαν… κατάφερε και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με 2-2 στην έδρα της Παλέρμο για την 10η αγωνιστική του καμπιονάτο, με τον Ελ Σααραουί να ισοφαρίσει στο 80’, ενώ η ομάδα έμεινε πίσω στο σκορ με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο… Οι «ροσονέρι» έφτασαν τους 11 βαθμούς, 14 πίσω από την πρωτοπόρο Γιουβέντους, ενώ η ομάδα της Σικελίας έμεινε για 5ο ματς αήττητη, αλλά είναι πολύ χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα με 8 πόντους…

Η Μίλαν στο πρώτο μέρος είχε πολύ κακό πρόσωπο και η Παλέρμο άνοιξε το σκορ
άνοιξαν το σκορ στο φινάλε του πρώτου μέρους με πέναλτι του Μίκολι, ο οποίος έφτασε τα 99 γκολ στο καμπιονάτο.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε για τη γηπεδούχο και το δεύτερο ημίχρονο, καθώς σκόραρε ο Μπριέντσα στο 47’ και έκανε το 2-0. Στα επόμενα λεπτά η Μίλαν βρήκες όμως απαντήσεις… Στο 69’ ο Μοντολίβο μείωσε σε 2-1 και στο 80′ ο Ελ Σααραουί διαμόρφωσε το τελικό 2-2, πετυχαίνοντας το έβδομο φετινό του τέρμα που τον φέρνει στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ!