Home SPORTS NEWS Πέρασε η Ζενίτ, εκτός η Σπαρτάκ Μόσχας (Video)

Πέρασε η Ζενίτ, εκτός η Σπαρτάκ Μόσχας (Video)

Η Ζενίτ πήρε την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ρωσίας, ενώ η Σπαρτάκ Μόσχας αποχαιρέτησε τον θεσμό…. Η πρωταθλήτρια νίκησε με 2-0 στην έδρα της Μορντόβια Σάρανσκ, ενώ η ομάδα της πρωτεύουσας ηττήθηκε στα πέναλτι με 2-3 εκτός από την Ροστόφ.

Στον αγώνα της Ζενίτ, στο 65’ ο Σεμάκ έκανε το 1-0, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Κρίσιτο με πανέμορφο γκολ πέτυχε τελικό.

Η ομάδα του Ουνάι Έμερι ήρθε ισόπαλη 0-0 με την Ροστόφ στη κανονική διάρκεια, ενώ γκολ δεν είχαμε και στην παράταση. Τελικά, η γηπεδούχος πήρε τη μεγάλη πρόκριση με 3-2 στα πέναλτι.

Επίσης, η Κουμπάν νίκησε με 1-0 τη Κρασνοντάρ με γκολ του Πιζέλι στο 18’, ενώ και η Γιενισέι πήρε το εισιτήριο, καθώς επικράτησε με το ίδιο σκορ στην έδρα της κόντρα στην ΣΚΑ Ενεργκία. Το γκολ σημείωσε ο Σαμτόβ στο 21’!

Την Τετάρτη θα γίνουν τα εξής ματς: Ανζί-Κρίλια, Τέρεκ Γκρόζνι-Λοκομοτίβ Μόσχας, Ντιναμό Μόσχας-Κίμκι, ΤΣΚΚΑ Μόσχας-Τιούμεν.