Home SPORTS NEWS Ρεσιτάλ αστοχίας στα πέναλτι και νίκη… με 2-1 για τη Man Utd...

Ρεσιτάλ αστοχίας στα πέναλτι και νίκη… με 2-1 για τη Man Utd επί της Ρεαλ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Ρεάλ Μαδρίτης αναμετρήθηκαν στην Καλιφόρνια των ΗΠΑ στο πλαίσιο του International Champions Cup 2017 και η νίκη κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι. Στην κανονική διάρκεια οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 1-1, μετά τα γκολ των Λίνγκαρντ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με κοντινό πλασέ και Κασεμίρο στο 69ο λεπτό από τα έντεκα βήματα. Στο τέρμα της Αγγλικής ομάδας, με το οποίο άνοιξε το σκορ, προηγήθηκε απίθανη προσωπική ενέργεια από τον Μαρσιάλ που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του πριν δώσει την κατάλληλη στιγμή την ασίστ.

Στα πέναλτι τώρα, υπήρξε ρεσιτάλ αστοχίας, αφού από τις δέκα εκτελέσεις μόλις οι τρεις κατέληξαν στα δίχτυα. Οι “κόκκινοι διάβολοι” επικράτησαν με 2-1, με τους Μχιταριάν και Μπλιντ να σκοράρουν, ενώ ο Ντε Χέα απέκρουσε δύο εκτελέσεις. Για τους Πρωταθλητές Ευρώπης είχε ευστοχήσει ο Κεσάδα, ενώ στην τελευταία εκτέλεση ο Κασεμίρο σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.