Home SPORTS NEWS Με το ενάμιση πόδι στους “8” οι “πολίτες”, μπορούσε και για τη...

Με το ενάμιση πόδι στους “8” οι “πολίτες”, μπορούσε και για τη νίκη στο Τορίνο η Τότεναμ

Η δράση στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση επέστρεψε και το βράδυ της Τρίτης διεξήχθησαν δύο αναμετρήσεις σε Ιταλία και Ελβετία. Στο Τορίνο η Γιουβέντους πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο πήρε προβάδισμα δύο τερμάτω, όμως η Τότεναμ ήταν καλύτερη και έφτασε στην ισοφάριση. Στην τελευταία φάση του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι είχαν χαμένο πέναλτι. Στο άλλο ματς η Μάντσεστερ Σίτι έκανε εύκολο το έργο της, ρίχνοντας “4άρα” εκτός έδρας στη Βασιλεία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Γιουβέντους – Τότεναμ 2-2 (2′ και 9′ Ιγκουαΐν / 35′ Κέιν, 72′ Έρικσεν)
Βασιλεία – Μάντσεστερ Σίτι 0-4 (14′ και 54′ Γκιουντογάν, 18′ Μπερνάρντο Σίλβα, 23′ Αγκουέρο)