Home SPORTS NEWS Η τελευταία αγωνιστική του Europa League

Η τελευταία αγωνιστική του Europa League

SHARE

Διεξάγεται σήμερα η 6η και τελευταία αγωνιστική του Europa League. Τα βλέμματα είναι στραμμένα στις μάχες των ελληνικών ομάδων για πρόκριση στους «32» της διοργάνωσης.

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» την Μίλαν και για να περάσει χρειάζεται νίκη με 2-0 ή και περισσότερα. Από την άλλη ο ΠΑΟΚ ελπίζει σε πρόκριση με νίκη απέναντι στην Μπάτε στην «Τούμπα» και ταυτόχρονα να χάσει η Βίντι από την αδιάφορη Τσέλσι.

Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες των ομίλων:

1ος όμιλος:

22:00 ΑΕΚ – Λεβερκούζεν (Cytavision Sports 1)
22:00 Λουντογκόρετς – Ζυρίχη

Η βαθμολογία:

# Όνομα Ομάδας Αγώνες Νίκες Ισοπαλία Ήττες  Υπέρ Κατά Βαθμοί

1 Λεβερκούζεν 5 3 1 1 11 8 10
2 Ζυρίχη 5 3 0 2 6 5 9
3 ΑΕΚ 5 1 2 2 5 7 5
4 Λουντογκόρετς 5 0 3 2 4 6 2

 

2ος όμιλος:

22:00 Σέλτικ – Σάλτσμπουργκ  (Cytavision Sports 4)
22:00 Λειψία – Ρόζενμποργκ  (Cytavision Sports 7)

Η βαθμολογία:

# Όνομα Ομάδας Αγώνες Νίκες Ισοπαλία Ήττες  Υπέρ Κατά Βαθμοί

1 Σάλτσμπουργκ 5 5 0 0 15 5 15
2 Σέλτικ 5 3 0 2 5 6 9
3 Λειψία 5 2 0 3 8 7 6
4 Ρόζενμποργκ 5 0 0 5 3 13 0

 

3ος όμιλος:

22:00 Κοπεγχάγη – Μπορντό
22:00 Σλάβια Πράγας – Ζενίτ

Η βαθμολογία:

# Όνομα Ομάδας Αγώνες Νίκες Ισοπαλία Ήττες  Υπέρ Κατά Βαθμοί

1 Ζενίτ 5 2 2 0 6 3 11
2 ΣλάβιαΠράγας 5 2 1 2 2 3 7
3 Κοπεγχάγη 5 1 2 2 3 4 5
4 Μπορντό 5 1 1 3 5 6 4

 

4ος όμιλος:

22:00 Διναμό Ζάγκρεμπ – Άντερλεχτ
22:00 Σπάρτακ Τρναβα – Φενέρμπαχτσε

Η βαθμολογία:

# Όνομα Ομάδας Αγώνες Νίκες Ισοπαλία Ήττες  Υπέρ Κατά Βαθμοί

1 Δ. Ζάγκρεμπ 5 4 1 0 11 3 13
2 Φενέρμπαχτσε 5 2 2 1 7 6 8
3 Σπ. Τρναβα 5 1 1 3 3 7 4
4 Άντερλεχτ 5 0 2 3 2 7 2

 

5ος όμιλος:

22:00 Άρσεναλ – Καραμπάγκ (Cytavision Sports 3)
22:00 Σπόρτινγκ – Βόρσκλα

Η βαθμολογία:

# Όνομα Ομάδας Αγώνες Νίκες Ισοπαλία Ήττες  Υπέρ Κατά Βαθμοί

1 Άρσεναλ 5 4 1 0 11 2 13
2 Σπόρτινγκ 5 3 1 1 10 3 10
3 Βόρσκλα 5 1 0 4 4 10 3
4 Καραμπάγκ 5 1 0 4 2 12 3

 

6ος όμιλος:

22:00 Ολυμπιακός – Μίλαν (Cytavision Sports 2)
22:00 Ντούντελανζ – Μπέτις

Η βαθμολογία:

# Όνομα Ομάδας Αγώνες Νίκες Ισοπαλία Ήττες  Υπέρ Κατά Βαθμοί

1 Μπέτις 5 3 2 0 7 2 11
2 Μίλαν 5 3 1 1 11 6 10
3 Ολυμπιακός 5 2 1 2 8 5 7
4 Ντούντελανζ 5 0 0 5 3 16 0

 

7ος όμιλος:

19:55 Ραπίντ Βιέννης – Ρέιντζερς (Cytavision Sports 4)
19:55 Βιγιαρεάλ – Σπαρτάκ Μόσχας (Cytavision Sports 6)

Η βαθμολογία:

# Όνομα Ομάδας Αγώνες Νίκες Ισοπαλία Ήττες  Υπέρ Κατά Βαθμοί

1 Βιγιαρεάλ 5 1 4 0 10 5 7
2 Ραπίντ 5 2 1 2 5 9 7
3 Ρέιντζερς 5 1 3 1 8 7 6
4 Σπ.Μόσχας 5 1 2 2 8 10 5

 

8ος όμιλος:

19:55 Λάτσιο – Άιντραχτ
19:55 Μαρσέιγ – Απόλλωνας (Cytavision Sports 1)

Η βαθμολογία:

# Όνομα Ομάδας Αγώνες Νίκες Ισοπαλία Ήττες  Υπέρ Κατά Βαθμοί

1 Άιντραχτ 5 5 0 0 15 4 15
2 Λάτσιο 5 3 0 2 8 9 9
3 Απόλλωνας 5 1 1 3 7 9 4
4 Μαρσέιγ 5 0 1 4 5 13 1

 

9ος όμιλος:

19:55 Μπεσίκτας – Μάλμε
19:55 Γκενκ – Σάρπσμποργκ

Η βαθμολογία:

# Όνομα Ομάδας Αγώνες Νίκες Ισοπαλία Ήττες  Υπέρ Κατά Βαθμοί

1 Γκενκ 5 2 2 1 10 8 8
2 Μπεσίκτας 5 2 1 2 9 10 7
3 Μάλμε 5 1 3 1 6 6 6
4 Σάρπσμποργκ 5 1 2 2 8 9 5

 

10ος όμιλος:

19:55 Σεβίλη – Κράσνονταρ
19:55 Ακισαρσπόρ – Σταντάρ Λιέγης (Cytavision Sports 7)

Η βαθμολογία:

# Όνομα Ομάδας Αγώνες Νίκες Ισοπαλία Ήττες  Υπέρ Κατά Βαθμοί

1 Κράσνονταρ 5 4 0 1 8 5 12
2 Σεβίλη 5 3 0 2 15 6 9
3 Σταντάρ 5 3 0 2 7 9 9
4 Ακισαρσπόρ 5 0 0 5 4 14 0

 

11ος όμιλος:

19:55 Ντιναμό Κιέβου – Γιάμπλονετς
19:55 Ρεν – Αστάνα

Η βαθμολογία:

# Όνομα Ομάδας Αγώνες Νίκες Ισοπαλία Ήττες  Υπέρ Κατά Βαθμοί

1 Ντιναμό 5 3 2 0 10 6 11
2 Αστάνα 5 2 2 1 7 5 8
3 Ρεν 5 2 0 3 5 8 6
4 Γιάμπλονετς 5 0 2 3 5 8 2

 

12ος όμιλος:

19:55 ΠΑΟΚ – ΜΠΑΤΕ (Cytavision Sports 2)
19:55 Βίντι – Τσέλσι (Cytavision Sports 2)

Η βαθμολογία:

# Όνομα Ομάδας Αγώνες Νίκες Ισοπαλία Ήττες  Υπέρ Κατά Βαθμοί

1 Τσέλσι 5 5 0 0 10 1 15
2 ΜΠΑΤΕ 5 2 0 3 6 8 6
3 Βίντι 5 2 0 3 3 5 6
4 ΠΑΟΚ 5 1 0 4 4 9 3