Home SPORTS NEWS Σκόραρε με εκτέλεση φάουλ τη στιγμή που ο τερματοφύλακας δεν έβλεπε από...

Σκόραρε με εκτέλεση φάουλ τη στιγμή που ο τερματοφύλακας δεν έβλεπε από τον καπνό

Ο Σεμπάστιαν Λάρσον εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως είχε μειωθεί η ορατότητα του αντίπαλου τερματοφύλακα στο ματς της ΑΪΚ Στοκχόλμης με την Έστερ για το Κύπελλο Σουηδίας και σκόραρε, δίχως να δείξει… συναδελφική συμπεριφορά.

Η ΑΪΚ πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου με το τελικό 4-2 που διαμορφώθηκε στην παράταση, εκεί όπου έστειλε το ματς ο Σούντγκρεν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 85ο λεπτό.

Στο ξεκίνημα του ματς, ωστόσο, ο άλλοτε άσος της Σάντερλαντ, Σεμπάστιαν Λάρσον, εκμεταλλεύτηκε το γεγονός πως από τα καπνογόνα των οπαδών ο τερματοφύλακας δεν είχε καθαρό οπτικό πεδίο και εκτέλεσε γρήγορα το φάουλ για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα!