Home SPORTS NEWS Καθιστική διαμαρτυρία για τη διαιτησία και άνοδος… στα χαρτιά στην Αργεντινή

Καθιστική διαμαρτυρία για τη διαιτησία και άνοδος… στα χαρτιά στην Αργεντινή

Ο επαναληπτικός τελικός των μπαράζ ανόδου προς τη δεύτερη κατηγορία της Αργεντινής κρίθηκε… στα χαρτιά. Οριστική διακοπή έπειτα από την καθιστική διαμαρτυρία των παικτών της San Jorge Tucuman και η Alvarado ένα σκαλί πιο πάνω την επόμενη σεζόν!

Έπειτα από το ισόπαλο 0-0 του πρώτου αγώνα, οι δύο ομάδες θα τα έπαιζαν πλέον όλα για όλα προκειμένου να καταφέρουν να βρεθούν στην Prim B Nacional τη νέα αγωνιστική περίοδο.

Η Alvarado είχε προηγηθεί στο σκορ με 1-0 και στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους, οι παίκτες της San Jorge Tucuman αποφάσισαν πως αυτό που έβλεπαν να εκτυλίσσεται μπροστά τους, δεν γινόταν να συνεχιστεί.

Έκαναν καθιστική διαμαρτυρία για τις διαιτητικές αποφάσεις, αρνούνταν να παίξουν στο υπόλοιπο κομμάτι του παιχνιδιού και ο ρέφερι αποφάσισε οριστική διακοπή του αγώνα, με την Alvarado να παίρνει με αυτό τον τρόπο την άνοδο…