Home SPORTS NEWS Χάος στο Μεξικό: Διακοπή για επεισόδια στις εξέδρες και αναβολή λόγω ναρκωτικών

Χάος στο Μεξικό: Διακοπή για επεισόδια στις εξέδρες και αναβολή λόγω ναρκωτικών

Τα επεισόδια που ξέσπασαν ανάμεσα στους οπαδούς της Ατλέτικο Σαν Λουίς και της Κερετάρο οδήγησαν στη διακοπή της αναμέτρησης, ενώ άλλο ματς για τη δεύτερη κατηγορία του Μεξικό αναβλήθηκε λόγω… ναρκωτικών!

Η Κερετάρο βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 2-0 όταν στο 85ο λεπτό ξεκίνησαν επεισόδια μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων στις εξέδρες.

Αρκετοί οπαδοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, με τον διαιτητή να στέλνει τους παίκτες στα αποδυτήρια και να αποφασίζει τη διακοπή της αναμέτρησης.

Αξίζει να σημειωθεί ότι την περασμένη Πέμπτη η αναμέτρηση της Ντοράδος με την Ατλάντε για τη δεύτερη κατηγορία αναβλήθηκε ύστερα από επιθέσεις που σχετίζονταν με τα ναρκωτικά στην πόλη διεξαγωγής της συνάντησης.

Επίσης πριν από μερικές μέρες στο Μεξικό έγινε… viral η διαμαρτυρία των παικτών της Βερακρούς, οι οποίοι κάθισαν και δέχθηκαν δύο γκολ στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με την Τίγκρες καθώς τους οφείλονταν χρήματα!