Home TOP NEWS Νίκη του Αποέλ επί της Νέα Σαλαμίνας στον εξ’αναβολής αγώνα της πρώτης...

Νίκη του Αποέλ επί της Νέα Σαλαμίνας στον εξ’αναβολής αγώνα της πρώτης αγωνιστικής

Με τον αγώνα της Νέας Σαλαμίνας με το Αποέλ συνεχίστηκε σήμερα Τετάρτη η αγωνιστική δράση του Πρωταθλήματος Cyta.

Το παιχνίδι ήταν προγραμματισμένο να διεξαχθεί στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής και τότε είχε αναβληθεί λόγω των Ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του Αποέλ.

Το Αποέλ κέρδισε με 3-2 και έφτασε στου έξι βαθμούς μετά από δύο αγώνες, στους τέσσερις βαθμούς παρέμεινε η Σαλαμίνα.

Προηγήθηκε το Αποέλ με 2-0 με τέρματα που πέτυχαν οι  Ρέζα (2’) και Μοραίς (45+ πέναλτι), αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στο 80ο λεπτό ο Ελουντού μείωσε σε 2-1 για τη Σαλαμίνα και στο 83’ ο Σόουζα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1 για το Αποέλ. Στις καθυστερήσεις του αγώνα οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 3-2 με τον Κίνγκσλεϊ.