Home TOP NEWS Νίκες για Δόξα και Ανόρθωση

Νίκες για Δόξα και Ανόρθωση

Με νίκες προχώρησαν Δόξα και Ανόρθωση, απέναντι σε Πάφο και Ερμή αντίστοιχα, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta.

Στο «Μακάρειο» η Δόξα επικράτησε με 3-2 της Πάφου, σε μια αναμέτρηση που είχε τρία πέναλτι και δύο ανατροπές. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26′ με πέναλτι του Σαντίκ. Η ομάδα της Πάφου ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα με γκολ των Ράσιτς (29′) αρχικά και Ανγκούλο με πέναλτι (49′) στη συνέχεια. Η Δόξα ισοφάρισε και πάλι από τα έντεκα βήματα με τον Σαντίκ στο 61ο λεπτό και έκανε την ανατροπή στο 74′ με τον Παβλόφ, παίρνοντας μια πολύ σημαντική νίκη.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, η Ανόρθωση νίκησε με 2-1 τον Ερμή στο «Αντώνης Παπαδόπουλος». Το σκορ άνοιξε ο Ντούρις στο 22ο λεπτό, με τον Κόφι στο 60′ να κάνει το 2-0. Η ομάδα της Αραδίππου μείωσε στο 89′ με τον Ταραλίδη από το σημείο του πέναλτι, ωστόσο δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος και η Ανόρθωση πήρε το τρίποντο.