Home TOP NEWS Φιλική ήττα για την Εθνική Νέων, 90λεπτο Τζιωνής και Κακουλλής

Φιλική ήττα για την Εθνική Νέων, 90λεπτο Τζιωνής και Κακουλλής

Η Εθνική Νέων γνώρισε την ήττα με 1-2 από την αντίστοιχη της Λετονίας, στο τελευταίο παιχνίδι του τετραεθνές τουρνουά. Τζιωνής και Κακουλλής αγωνίστηκαν σε όλη την αναμέτρηση, με τον Μαρίνο να δίνει ασίστ στο τέρμα της Εθνικής και τον Ανδρόνικο να έχει να ένα δοκάρι.

Αναλυτικά η ενημέρωση της ΚΟΠ:

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Εθνική μας ομάδα Νέων U19 από τους Λετονούς στο σημερινό φινάλε για το τετραεθνές τουρνουά που φιλοξενήθηκε στη Λετονία.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ (1-0) με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Σε αυτό το διάστημα η Κύπρος είχε δύο δοκάρια με τους Κακουλλή (20’) και Παρούτη (21’).

Στο 52ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Τζιωνή με κεφαλιά ο Λουκάς Καλογήρου ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 72ο λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά η Λετονία πήρε ξανά προβάδισμα (2-1) που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος.

Κύπρος: Κυριάκου, Τρύφωνος (81’ Βρίκκης), Νικολάου, Χατζηκωνσταντή, Κ. Αντωνίου, Χρυσοστόμου, Τζιωνής, Θ. Ανδρονίκου (46’ Καλογήρου), Κακουλλής, Παρούτης, Ράσπας (71’ Στ. Ανδρέου).

Στους προηγούμενους αγώνες του τουρνουά η Εθνική μας νίκησε με 1-0 την Τουρκία και ηττήθηκε με 4-0 από την Αυστρία.