Home TOP NEWS Με ένδεκα αλλαγές και ήττα η Γιαγκελόνια!

Με ένδεκα αλλαγές και ήττα η Γιαγκελόνια!

11751781_1026598147357833_7256824349517294762_n

Με άλλη ενδεκάδα παρέταξε την ομάδα του στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ο Πρόπιερτζ. Η Γιαγκελόνια ταξίδεψε στο Κιέλτσε για τον αγώνα της με την Κορόνα και ο τεχνικός της ομάδας προφύλαξε όλους όσους είχε στο αρχικό του σχήμα κόντρα στην ΟΜΟΝΟΙΑ.

Η Γιαγκελόνια έχασε με 3-2 με τον κόουτς των αντιπάλων να σκέφτεται το τριφύλλι. Η Κορόνα άνοιξε το σκορ στο 10′ και οι Σεκούλσκι και Γκρζέλσακ έφεραν την ανατροπή με γκολ στο 14ο και 18ο λεπτό. Η νίκη όμως πήγε στην Κορόνα που ήταν καλύτερη στην επανάληψη. Πρώτα ισοφάρισαν στο 66′ και έκαναν την ανατροπή στο 90′.

Αυτό σημαίνει πως το παιχνίδι στο ΓΣΠ είναι σαν τελικός για τους αντιπάλους μας και δείχνει πόση μεγάλη σημασία θα έχει γι΄αυτούς η πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο. «Παλέψαμε όλη τη χρονιά για να βγούμε Ευρώπη. Αυτό έχει προτεραιότητα για μας τώρα, όχι ένα εγχώριο παιχνίδι», το σχόλιο του Πρόπιερτζ στο C+.

Η σύνθεση: Baran, Straus, Augustyniak, Pawlik, Baran, Grzelczak, Vassiljev, Góralski, Mystkowski (Emil Gajko 78.), Świderski (Emil Łupiński 59.), Sekulski Rezerwowi