Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Πεντάρα με καλή απόδοση

Πεντάρα με καλή απόδοση

Fut-U17-riverplate (29)

Την πρώτη της νίκη στο παρκέ πανηγύρισε η ομάδα U17 της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στο φούτσαλ. Οι πράσινοι κέρδισαν με 5-2 την ομάδα Riverplate/Η Απελευθέρωση, έχοντας πολύ καλή απόδοση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Τους έξι βαθμούς έφτασε το “τριφύλλι” μετά το “τρίποντο” χωρίς αγώνα στην πρεμιέρα, αφού η αντίπαλος δεν “κατέβηκε” να αγωνιστεί.

Με μακρινό σουτ του Ηλία Κυπρή, η ομάδα μας πέρασε μπροστά στο σκορ στο 7ο λεπτό. Στο 12ο λεπτό ο Πέτρος Ζυμαράς διπλασίασε τα τέρματα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Οι αντίπαλοι μείωσαν στο σκορ ένα λεπτό αργότερα, όμως στο 19ο λεπτό Στέφανος Σάββα πέτυχε το 3-1. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους, το σκορ έγινε 3-2.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Σάββα Πογιατζίης σκόραρε, γράφοντας το 4-2, ενώ το τελικό 5-2 διαμόρφωσε ο Στέφανος Σάββα στο 38ο λεπτό. Λίγο πριν το τελικό σφύριγμα, ο τερματοφύλακας της ομάδας μας απέκρουσε πέναλτι.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ ξεκίνησε με τους: ΣΤΥΛΙΑΝΟ ΣΩΚΡΑΤΟΥΣ, ΠΕΤΡΟ ΖΥΜΑΡΑ, ΣΤΕΦΑΝΟ ΣΑΒΒΑ, ΜΙΧΑΛΗ ΑΝΤΩΝΗ ΠΟΓΙΑΤΖΙΗ, ΣΑΒΒΑ ΠΟΓΙΑΤΖΙΗ.