Home TOP NEWS Από το 2009 με τον Ζουράφσκι

Από το 2009 με τον Ζουράφσκι

Zura2009

Η τελευταία νίκη της ΟΜΟΝΟΙΑΣ επί του Άρη στο Τσίρειο στάδιο ήταν το 2009, όταν η ομάδα μας είχε κερδίσει 1-0 με γκολ του Ζουράφσκι στο 4ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι. Η αναμέτρηση ήταν στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής και οι “πράσινοι” με τη νίκη τους παρέμειναν αήττητοι στην κορυφή.

Ασφαλώς, μπορεί το τελευταίο “τρίποντο” της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στο Τσίρειο επί του Άρη να ήταν την περίοδο 2009-10, όμως μόλις τρεις φορές συναντήθηκαν ξανά οι δύο ομάδες από τότε και η μία ήταν για το Κύπελλο.

Marg2011

Τη σεζόν 2011-12 ο Άρης έφτασε πολύ κοντά στη νίκη, αφού είχε το προβάδισμα με 1-0 από το 27ο λεπτό, όμως ο Ρενάτο Μαργκάσα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 85ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Ήταν το πρώτο στραβοπάτημα της περιόδου για την ΟΜΟΝΟΙΑ, που μόλις στη 2η αγωνιστική απώλεσε βαθμούς, με την ισοπαλία στο Τσίρειο.

Plat2014

Δύο φορές τέθηκαν αντιμέτωποι ΟΜΟΝΟΙΑ και Άρης στο Τσίρειο την περίοδο 2013-14. Η πρώτη ήταν το Γενάρη του 2014 στον επαναληπτικό για τη φάση των 16 του Κυπέλλου και η δεύτερη ένα μήνα μετά για την 23η αγωνιστική του Πρωταθλήματος. Ισόπαλες 1-1 ολοκληρώθηκαν και οι δύο αναμετρήσεις.

Rub2014

Στο Κύπελλο η ομάδα μας πήρε την πρόκριση με συνολικό απολογισμό τερμάτων 2-1. Σκόρερ του “πράσινου” γκολ στη Λεμεσό ήταν ο Πλατινί, που είχε ανοίξει το σκορ για την ομάδα μας. Στο παιχνίδι πρωταθλήματος ο Άρης είχε προηγηθεί μόλις στο 6ο λεπτό, όμως ο Ρούμπιο σκόραρε στο 63ο λεπτό για το τελικό 1-1.