Home SPORTS NEWS Η Ίντερ πέρασε σαν… σίφουνας από το “Φρίουλι”

Η Ίντερ πέρασε σαν… σίφουνας από το “Φρίουλι”

icardi2

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μάουρο Ικάρντι, η Ίντερ επιβλήθηκε με το εμφατικό 4-0 της Ουντινέζε στο “Φρίουλι” και παρέμεινε μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας. Στο 23ο λεπτό, ο Αργεντινός επιθετικός πρόλαβε τον Μαουρίτσιο Ντομίτσι, μπήκε μέσα στην μεγάλη περιοχή και με όμορφο τελείωμα άνοιξε το σκορ για τους “νερατζούρι”. Στο 31′, οΣτέφαν Γιόβετιτς έδωσε “αέρα” δύο τερμάτων στην ομάδα του, εκμεταλλευόμενος το λάθος γύρισμα του μοιραίου, απ’ ότι αποδείχθηκε, Ντομίτσι.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Ρομπέρτο Μαντσίνιδιαχειρίστηκαν εξαιρετικά το υπέρ τους προβάδισμα και δεν κινδύνεψαν σε κανένα σημείο από τους γηπεδούχους. Μάλιστα, στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφεραν να δώσουν “εκκωφαντικό” τόνο στην επικράτησή τους, πετυχαίνοντας δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών με τον Ικάρντι και τον Μαρσέλο Μπρόζοβιτς. Η εκτέλεση του Κροάτη μεσοεπιθετικό στο τέταρτο γκολ ήταν αριστουργηματική και δεν άφησε κανένα περιθώρια αντίδρασης στον Ορέστη Καρνέζη.

Πηγή: Contra.gr