Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ήταν καλύτερη και κέρδισε δίκαια

Ήταν καλύτερη και κέρδισε δίκαια

Aca-U13-b-paeek (24)

Νίκη με 3-0 επί της ΠΑΕΕΚ πέτυχαν στη 14η αγωνιστική του Α’ Ομίλου Λευκωσίας του Πρωταθλήματος U13 οι πράσινοι. Η ΟΜΟΝΟΙΑ (2) ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο και πήρε μια δίκαιη νίκη, που την ανεβάζει στους 19 βαθμούς, δύο λιγότερους από την 3η θέση που βρίσκεται ο αιώνιος αντίπαλος.

Το σκορ άνοιξε το Λοίζος Λοίζου στο 12ο λεπτό. Στο 69ο λεπτό ο Λοϊζου διπλασίασε τα προσωπικά γκολ του και της ομάδας μας. Ένα λεπτό αργότερο ο Άγγελος Ζευκή διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΤΑΛΙΑΣ, ΦΟΙΒΟΣ ΣΑΒΒΑ, ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΟΝΤΙΚΟΥ (70′ IVELIN IVAYLOV VIOLINOV), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΩΚΑ, ΑΝΤΡΕΑΣ ΙΩΑΝΝΟΥ (69′ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΣΙΑΠΙΝΗΣ), ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΛΟΥΚΑ, ΛΟΪΖΟΣ ΛΟΪΖΟΥ (70′ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΡΙΣΤΟΥ (55′ ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΥ), ΑΝΘΟΣ ΛΟΙΖΙΔΗΣ, ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΧΡΙΣΤΟΥ, ΑΓΓΕΛΟΣ ΖΕΥΚΗ.