Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ “Χτύπησε” δις στα… (α)κατάλληλα σημεία!

“Χτύπησε” δις στα… (α)κατάλληλα σημεία!

Aca-U15-apoel (14)

Σπουδαία νίκη με 2-0 πήρε η ΟΜΟΝΟΙΑ U15 επί του ΘΟΪ στη 14η αγωνιστική του Ομίλου Λευκωσίας στο Προαιρετικό πρωτάθλημα κάτω των 15 ετών. Η ομάδα του Άντρου Αυλωνίτη “χτύπησε” δύο φορές και το έκανε στο τελευταίο λεπτό και των δύο ημιχρόνων. Στην κατάλληλη στιγμή ήρθαν τα γκολ των πράσινων, που δεν άφησαν περιθώρια στον αντίπαλο να αντιδράσει.

Το σκορ άνοιξε δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του πρώτου μέρους ο Ανδρόνικος Κακουλλής, ενώ το τελικό 2-0 πέτυχε ο Χρίστος Καλογερίδης στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Με το τρίποντο που πήρε η ΟΜΟΝΟΙΑ διατηρείται στην κορυφή του ομίλου!

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΑΝΔΡΕΑΣ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ (64′ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΝΔΡΕΟΥ), ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΒΑΣΙΛΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ, ΑΓΓΕΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ, ΕΝΡΙΚΕ ΚΑΤΤΟΥ (80′ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΣΩΦΡΟΝΙΟΥ), ΜΑΡΙΝΟΣ ΤΖΙΩΝΗΣ (55′ ΜΙΧΑΛΗΣ-ΘΥΡΣΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ), ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ ΚΑΚΟΥΛΛΗΣ (77′ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΛΟΓΕΡΙΔΗΣ), ΙΑΣΟΝΑΣ ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ, ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ, ΟΡΑΤΙΟΣ ΛΕΜΕΣΙΟΣ ΑΝΤΡΕΑΣ ΚΟΥΚΟΥΜΑΣ.