Home SPORTS NEWS Τριάρα στη Λίβερπουλ από την Γουότφορντ

Τριάρα στη Λίβερπουλ από την Γουότφορντ

watford_liverpool

Ο Δεκέμβριος αποδεικνύεται “καταστροφικός” για τη Λίβερπουλ, αφού δεν λέει να… σηκώσει κεφάλι, γνωρίζοντας ακόμη μία ήττα, αυτή τη φορά από τη Γουότφορντ στο “Vicarage Road”. Μόλις στο 3ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με κοντινή προβολή του Νέιθαν Έικ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αδυναμία του Άνταμ Μπόγκνταν να μπλοκάρει την μπάλα. Οι “κόκκινοι” προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως στο 15′ ο Οντιόν Ιγκάλο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, με διαγώνιο σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.
Οι παίκτες του Κίκε Φλόρες διαχειρίστηκαν εξαιρετικά το υπέρ τους προβάδισμα και έφθασαν κοντά στο 3-0 στο 41ο λεπτό, όμως ο Μπόγκνταν “μάτσαρε” το λάθος του πρώτου γκολ και με μία εντυπωσιακή απόκρουση κράτησε στα επίπεδα του 2-0 το σκορ. Ο Ούγγρος τερματοφύλακας ήταν πρωταγωνιστής σ’ ακόμη μία τρομερή φάση στο δεύτερο ημίχρονο, όταν αρνήθηκε το γκολ σε τετ α τετ με τον Ιγκάλο. Η Λίβερπουλ ανέβασε την απόδοσή της, πίεσε για το γκολ, αλλά η Γουότφορντ κατάφερε να “χτυπήσει” στην κόντρα και να “καθαρίσει” με την υπόθεση νίκη στο 85ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Ιγκάλο.
Οι συνθέσεις
Γουότφορντ (4-4-2): Γκόμες, Νίομ, Μπρίτος, Κάθκαρτ, Έικ, Χουράδο (76′ Ανία), Αμπντί (80 Μπεχράμι), Καπουέ, Γουότσον, Ντίνεϊ, Ιγκάλο (89′ Γουεδιούρα).

Λίβερπουλ (4-3-3): Μπόγκνταν, Κλάιν, Σακό, Σκρτέλ (41′ Οριζί), Μορένο, Χέντερσον, Λούκας Λέιβα, Εμρέ Τσαν, Λαλάνα (74′ Άιμπ), Κουτίνιο, Φιρμίνο (74′ Μπεντέκε)