Home SPORTS NEWS Δυο γκολάρες… αλλά Χ

Δυο γκολάρες… αλλά Χ

201751

Ο Λένον «χτύπησε» την πρώην, ο Άλι απάντησε, όμως η μάχη της Έβερτον με την Τότεναμ στο «Γκούντισον Παρκ» δεν έβγαλε νικητή, 1-1.

Ισόπαλες 1-1 ήρθαν Έβερτον και Τότεναμ στο «Γκούντισον Παρκ», με τον βαθμό να αφήνει –μάλλον- ικανοποιημένες και τις δύο ομάδες βάσει τις εξέλιξης του ματς.

Εξαιρετικός ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο, με τα «ζαχαρωτά» να παίρνουν προβάδισμα κόντρα στην ροή με τον Άαρον Λένον να νικάει με εξαιρετικό σουτ στο 22’ τον πρώην συμπαίκτη του, Ούγκο Γιορίς. Νωρίτερα, οι «spurs» είδαν την τύχη να τους γυρνάει την πλάτη, όταν ο Χάρι Κέιν σημάδεψε το δοκάρι του Χάουαρντ.

Πάντως το γκολ των γηπεδούχων δεν αποσυντόνισε την Τότεναμ, που αντέδρασε σωστά, είχε νέο δοκάρι (με τον Ντέιβις) και απάντησε σε καθοριστικό σημείο (45+1’) με τον Άλι. Στο δεύτερο 45λεπτο, μπορεί και οι δύο να συνέχισαν σε γρήγορο τέμπο, όμως οι ευκαιρίες μπροστά από τις εστίες έρχονταν με δυσκολία και το τελευταίο σφύριγμα του Όλιβερ βρήκε ισόπαλες και τις δύο ομάδες.