Home SPORTS NEWS Πάει ρεβάνς η Λίβερπουλ, 2-2 με Έξετερ

Πάει ρεβάνς η Λίβερπουλ, 2-2 με Έξετερ

liverpool

Κύπελλο Αγγλίας είναι ο θεσμός των εκπλήξεων. Μπορεί να το ήξερε ο Γιούργκεν Κλοπ, αλλά σήμερα πήρε μια γεύση έστω κι αν στο τέλος δεν ήπιε όλο το ποτήρι. Η Έξετερ, η οποία αγωνίζεται στη League 2 (16η θέση) και προπονητής της είναι ο πρώην ποδοσφαιριστής του Πανιωνίου (1998-1999) Πολ Τισντέιλ, άνοιξε το σκορ εννιά λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης με το γκολ του Τομ Νίκολς.

Η Λίβερπουλ ισοφάρισε σε 1-1, στο 12ο λεπτό με τον Σινκλέρ, αλλά ο Χολμς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Έξετερ μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ και τον γκολκίπερ της Λίβερπουλ, Άνταμ Μπόγκνταν να έχει βγει… περίπατο. Η προδιαγεγραμμένη έκπληξη δεν ολοκληρώθηκε με τον Μπράντλεϊ Σμιθ να ισοφαρίζει στο τελικό 2-2, στο 73ο λεπτό.

Πλέον η ρεβάνς του Άνφιλντ, θα κρίνει ποια από τις δύο ομάδες θα προκριθεί στον τέταρτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.
ΕΞΕΤΕΡ: Όλενικ, Ριμπέιρο (66′ Ντέιβις), Μπράουν, Τέιλορ-Μουρ, Γούντμαν, Τίλσον, Άλεξ Νίκολς, Νόουμπλ (62′ Όκλεϊ), Χολμς (84′ Γκραντ), Ριντ, Τομ Νίκολς

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Μπόγκνταν, Ράνταλ, Ιλόρι (78′ Μαγκουάιρ), Ενρίκε, Σμιθ, Κεντ (58′ Τσιριβέγια), Μπράναγκαν, Στιούαρτ, Τεϊσέιρα, Σινκλέρ (71′ Ότζο), Μπεντεκέ

πηγη: sport24.gr