Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Αντρέ Σκέμπρι στον αγώνα με τον Ερμή, φτάνοντας σε απαγορευτικό αριθμό. Ήταν η 4η κίτρινη που αντικρίζει ο Μαλτέζος στο Πρωτάθλημα και έτσι θα απουσιάζει από το επόμενο παιχνίδι της ομάδας μας, που είναι στην Πάφο κόντρα στην τοπική ομάδα. Ο Σκαπούλλης θεώρησε θέατρο το πέσιμο του Σκέμπρι στη μεγάλη περιοχή στο 26ο λεπτό της αναμέτρησης.
H βαθμολογία του πρωταθλήματος (36η αγωνιστική)
Με τα τρία χθεσινά παιχνίδια που έγιναν για το πρώτο γκρουπ ολοκληρώθηκε και η "μάχη" του πρωταθλήματος.
Ο Αποέλ έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την...