Home VIDEOS Στην κορυφή παρά την ήττα

Στην κορυφή παρά την ήττα

Aca-U17-pr-apoel (4)

Την ήττα στο αιώνιο ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής του προαιρετικού πρωταθλήματος παίδων U17 δέχθηκε η ομάδα μας. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έχασε εντός έδρας με 3-1 από το Αποέλ, όμως παραμένει στην κορυφή με δύο βαθμούς περισσότερους από το σημερινό της αντίπαλο.

Προηγήθηκε στο 17ο λεπτό με γκολ του Άλεξ Μάρτιν η ΟΜΟΝΟΙΑ, όμως τρία λεπτά αργότερα ήρθε η ισοφάριση. Στο 32ο λεπτό ο αιώνιος πήρε προβάδισμα και στο 54ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 1-3.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΑΡΤΕΜΗΣ ΜΑΥΡΟΦΤΗΣ, ΜΑΡΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ, ΠΕΤΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΣΩΤΗΡΗΣ ΑΝΔΡΕΟΥ, ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ (60′ ΑΛΕΞΙΟΣ ΜΕΡΑΚΛΗΣ), ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΡΑΤΖΙΑΣ (46′ ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΟΥΡΟΥΣΙΑΚΛΗΣ), ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΚΟΥΛΛΗΣ, ΣΤΑΥΡΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ, MARIAN ALEXANDRU MARTINAS, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΛΟΙΖΟΥ ΚΛΕΙΤΟΣ ΚΩΣΤΑ (70′ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥ).