Home TOP NEWS 90λεπτο για τρεις δανεικούς

90λεπτο για τρεις δανεικούς

Konomis-Aradippou (1)

Τέσσερις από τους εφτά δανεικούς ποδοσφαιριστές της ΟΜΟΝΟΙΑΣ σε ομάδες Β’ και Γ’ Κατηγορίας είχαν χρόνο συμμετοχής στην 20η αγωνιστική. Τρεις εξ αυτών πρόσθεσαν ακόμη ένα 90λεπτο, ενώ ένας πέρασε ως αλλαγή.

Βασικός στην ήττα της ΠΑΕΕΚ από το ΘΟΪ ήταν ο Αντρέας Φραγκέσκου, που έπαιξε σε ολόκληρο το παιχνίδι, ενώ δεν αγωνίστηκε ο Παναγιώτης Θεράποντος.

Ο Παντελής Κονομής πρόσθεσε ακόμη ένα 90λεπτο στο ενεργητικό του, παίζοντας στο ΕΝ Παρεκκλησίας-Ομόνοια Αραδίππου, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν 2-0.

Ως αλλαγή πέρασε στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με το Διγενή Βορόκλινης ο Κωνσταντίνος Λούβαρης. Ο νεαρός πράσινος μπήκε στο 87ο λεπτό του αγώνα.

Με το Γιώργο Ιβανόφ να παίζει σε ολόκληρη την αναμέτρηση, η ΜΕΑΠ κέρδισε με 3-2 τον πρωτοπόρο Ακρίτα Χλώρακας. Δεν έπαιξε ο Απόλλωνας Βασιλείου.

Στον πάγκο έμεινε ο Ανδρέας Λοίζου, στην ήττα του Χαλκάνορα από τον Ηρακλή Γερολάκκου.