Home SPORTS NEWS “Κόλλησε” στο Χάμιλτον η Σέλτικ

“Κόλλησε” στο Χάμιλτον η Σέλτικ

Cetl

Δεν μπόρεσε να “χτίσει” “καρέ” τεσσάρων διαδοχικών νικών στη Scottish Premiership η Σέλτικ, καθώς δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη από την έδρα της Χάμιλτον, αναδεικνυόμενη ισόπαλη 1-1 με την ομώνυμη τοπική ομάδα.

Ο Γκρίφιθς άνοιξε το σκορ για τους “Κέλτες” με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 35ο λεπτό, με τον Μπογιατά να αφήνει την ομάδα με αριθμητικό μειονέκτημα – αντικρίζοντας την κόκκινη κάρτα – στο 42ο λεπτό. Ο σκόρερ του γκολ της Σέλτικ είχε την ευκαιρία – πάλι με εκτέλεση πέναλτι – να διπλασιάσει τόσο τα προσωπικά του τέρματα όσο κι αυτά της ομάδας του αλλά στο 65ο λεπτό αστόχησε. Και η Χάμιλτον άδραξε την ευκαιρία, φθάνοντας στην ισοφάριση με τον Μπρόφι, στο 73ο λεπτό. Το ισόπαλο 1-1, έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Πηγή: Sport24.gr