Home ΚΥΠΡΟΣ Ισόπαλοι Εθνικός και Σαλαμίνα

Ισόπαλοι Εθνικός και Σαλαμίνα

axna-sal

Στο Δασάκι, Εθνικός Άχνας και Νέα Σαλαμίνα εξήλθαν ισόπαλοι στον αγώνα της 26ης αγωνιστικής. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0, όμως οι “ερυθρόλευκοι” ισοφάρισαν στα τελευταία λεπτά σε 2-2, αποτέλεσμα που δεν αφήνει καμία από τις δύο ομάδες ικανοποιημένη.

Στο 53′ ο Κότο Παγιές δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ, αφού αστόχησε από τα 11 βήματα, όμως 18 λεπτά αργότερα ο Μιράντα σκόραρε για τον Εθνικό. Ο Παγιές στο 82′ πήρε το αίμα του πίσω, πετυχαίνοντας το 2-0. Δύο λεπτά αργότερα όμως η Νέα Σαλαμίνα μείωσε με τον Μακρίεφ και στις καθυστερήσεις ισοφάρισε με τέρμα του Ατόρνο.

Η Νέα Σαλαμίνα με τον ένα βαθμό που πήρε έφτασε τους 33 και βρίσκεται στην 6η θέση, όμως δεν μπορεί να νιώθει άνετα, αφού με νίκη αύριο η ΑΕΛ την ξεπερνάει και μπαίνει αυτή στην πρώτη εξάδα. Ο Εθνικός έφτασε τους 24 βαθμούς, όσους έχει και ο Ερμής, με τον οποίο, πλέον, μοιράζονται την τελευταία θέση στον όμιλο της διαβάθμισης.