Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Αποχαιρέτησε τις ελπίδες για τίτλο – ΟΜΟΝΟΙΑ-Ανόρθωση 1-4

Αποχαιρέτησε τις ελπίδες για τίτλο – ΟΜΟΝΟΙΑ-Ανόρθωση 1-4

futsal-anorthosi-28-1 (7)

Η ομάδα μας έχασε με 4-1 στη πρεμιέρα της Β’ φάσης του Πρωταθλήματος Φούτσαλ και αποχαιρέτησε τις ελπίδες για τίτλο. Μαθηματικά υπάρχουν πιθανότητες για την ΟΜΟΝΟΙΑ, όμως είναι σχεδόν αδύνατο να γίνουν όσα χρειάζεται στις τελευταίες 5 αγωνιστικές.

Με γκολ νωρίς στον αγώνα, οι πράσινοι πήραν προβάδισμα και είχαν αρκετές φάσεις για άλλα γκολ όμως αυτά δεν ήρθαν. Η Ανόρθωση ισοφάρισε, προηγήθηκε και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη υπήρχαν φάσεις και από τις δύο ομάδες, όμως το μοναδικό γκολ ήταν για την ομάδα της Αμμοχώστου στο τελευταίο λεπτό, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.