Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Τι έκαναν οι διεθνείς

Τι έκαναν οι διεθνείς

90λεπτο ο Σκέμπρι – 60′ ο Τζίμης – 30′ 0 Εφραίμ – Στον πάγκο ο Γιουβάλ

Την ήττα από την Σερβία γνώρισε απόψε η Εθνική Κύπρου, στο πρώτο παιχνίδι μέσα στο 2013. Στο φιλικό παιχνίδι που φιλοξενήθηκε στο Στάδιο ΓΣΠ έχασε από την αντίστοιχη ομάδα της Σερβίας με 3-1.

Ο Δημήτρης Χριστοφή ήταν στο αρχικό σχήμα της Εθνικής, και ευτυχώς αγωνίστηκε για 60 λεπτά, λεπτό στο οποίο τον αντικατέστησε ο Γιώργος Εφραίμ. Ο Τζίμης είχε συμμετοχή στο γκολ της Κύπρου.

Ο Γιουβάλ Σπούνγκιν επιστρέφει ξεκούραστος καθώς ο Έλι Γκούτμαν προτίμησε τον Έλαντ Γκάμπαϊ για το δεξί άκρο της άμυνας. Το Ισραήλ νίκησε την Φινλανδία με 2-1.

Στο αρχικό σχήμα της Μάλτας βρέθηκε ο Αντρέ Σκέμπρι, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει κόντρα στην Β.Ιρλανδία. Το τελικό αποτέλεσμα ήταν τελικά το 0-0, με τον επιθετικό της ΟΜΟΝΟΙΑΣ να αγωνίζεται σε όλο το 90λεπτο.