Βλέποντας τα γκολ του αποέλ, αυτό που ισοφάρισε στο τέλος του ημιχρόνου αλλά και το ριμπάουντ του δοκαριού αναρωτιόμαστε ποιος είχε την ευθύνη να μαρκάρει τον Εφραίμ στο πρώτο και τον Βάντερ στο δεύτερο. Μια στιγμή αδράνειας είναι αρκετή σε τέτοιους αγώνες για να γίνει η ζημιά. Στις λεπτομέρειες πάντα τραγικοί.
H βαθμολογία του πρωταθλήματος (36η αγωνιστική)
Με τα τρία χθεσινά παιχνίδια που έγιναν για το πρώτο γκρουπ ολοκληρώθηκε και η "μάχη" του πρωταθλήματος.
Ο Αποέλ έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την...