Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Πέρασε νικηφόρα από τη Χλώρακα, 4-3 τον Ακρίτα

Πέρασε νικηφόρα από τη Χλώρακα, 4-3 τον Ακρίτα

Aca-U15-anorthosi (20)

Σπουδαία νίκη για την ΟΜΟΝΟΙΑ U15, που κέρδισε μέσα στη Χλώρακα τον τοπικό Ακρίτα με 4-3. Η ομάδα μας παρέμεινε 3 βαθμούς κάτω από την κορυφή του Πρωταθλήματος Premier και στοχεύει να παλέψει μέχρι το τέλος για την κατάκτηση του τροπαίου.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 11ο λεπτό, όμως ο Ανδρόνικος Κακουλλής ισοφάρισε έξι λεπτά αργότερα και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε ισόπαλο 1-1. Στο 57ο λεπτό ο Κακουλλής με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι έδωσε προβάδισμα στην ομάδα μας, όμως στο 69ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση.

Στη συνέχεια με δύο γκολ του Χρίστου Καλογερίδη σε διάστημα πέντε λεπτών, σε 72ο και 76ο λεπτό, ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 2-4 για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Ακρίτας το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο τελευταίο λεπτό σε 3-4, που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.