Home DON'T MISS Νίκη με Πάτο για Τσέλσι

Νίκη με Πάτο για Τσέλσι

chelsea

Η Τσέλσι νίκησε με 4-0 την Άστον Βίλα στο “Βίλα Παρκ” και την τρίτη σερί εκτός έδρας επιτυχία της ελπίζει πως μπορεί να προλάβει το… τρένο της Ευρώπης.
Η ομάδα του Γκούς Χίντινκ μάλιστα έχει 4 νίκες στα τελευταία 5 εκτός έδρας ματς και είναι αήττητη στα τελευταία 6.

Ο Ρούμπεν Λόφτους-Τσικ ήταν στην 11άδα και στο 26ο λεπτό άνοιξε το σκορ με το πρώτο γκολ στην καριέρα του στην Premier League.
Στο 22′ ο Αλεσάντρε Πάτο μπήκε αντί του τραυματία, Λοΐκ Ρεμί και έκανε ντεμπούτο, σκοράροντας μάλιστα στο 45’+3 με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος.
Και τα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο τα πέτυχε ο Πέδρο και μάλιστα και στα δύο είχε συμμετοχή ο Πάτο, ενώ ντεμπούτο έκανε ο 20άχρονος Αμερικανός στόπερ, Ματ Μιάζγκα, ο οποίος αποκτήθηκε με τους New York Red Bulls.

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Γκούζαν, Χάτον, Μάικα Ρίτσαρντς, Λέσκοτ, Αλί Σισοκό, Γουέστγουντ, Κάρλος Σάντσες (67′ Μπακούνα), Γκουέιγ (82′ Λίντεν), Κάρλες Χιλ (66′ Γκρίλις), Τζόρνταν Αγιού, Ζεστέντ.

ΤΣΕΛΣΙ: Κουρτουά, Αθπιλικουέτα, Ιβάνοβιτς, Μιάζγκα, Μπάμπα, Όμπι Μικέλ, Φάμπρεγας, Λόφτους-Τσικ, Πέδρο, Κένεντι (46′ Οσκάρ), Ρεμί (22′ Πάτο).