Home SPORTS NEWS Ίντερ με Ικάρντι και… τύχη

Ίντερ με Ικάρντι και… τύχη

174716

Με το 13ο γκολ του Μάουρο Ικάρντι στη φετινή Serie A, η Ίντερ «απέδρασε» (0-1) από την έδρα της Φροζινόνε (που ολοκλήρωσε με δέκα λόγω αποβολής του Μπλάχαρντ στο 80’) στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής, έχοντας και την τύχη με το μέρος της.

Ο Αργεντινός φορ σκόραρε στο 74ο λεπτό με κεφαλιά και χάρισε τρεις σημαντικούς πόντους στην ομάδα του. Ωστόσο, για να έρθει αυτή η νίκη για τους «νερατζούρι» χρειάστηκε και η βοήθεια της τύχης, καθώς είχαν συνολικά δύο δοκάρια οι γηπεδούχοι και το τελευταίο απ’ αυτά το έκαναν δύο λεπτά πριν το τέρμα της ομάδας του Μιλάνου ύστερα από προσπάθεια του Πάβλοβιτς. Στο 64′ είχε δοκάρι και ο Παγκανίνι ύστερα από την κεφαλιά που έκανε.

Η Ίντερ βρίσκεται πλέον στην τέταρτη θέση και περιμένει στραβοπάτημα της Φιορεντίνα στην αναμέτρησης της Κυριακής κόντρα στην Έμπολι ώστε να παραμείνει εκεί.