Home VIDEOS Ηττήθηκε και απομακρύνθηκε από την κορυφή

Ηττήθηκε και απομακρύνθηκε από την κορυφή

Aca-U17-elite-apoel (44)

Την ήττα με 3-2 από το Αποέλ δέχθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ στην 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Elite U17. Πλέον η ομάδα μας είναι στο -5 από την κορυφή, εκεί όπου βρίσκεται ο αιώνιος αντίπαλος. Ελπίδες για τον τίτλο υπάρχουν, όμως δεν εξαρτάται μόνο από τα πόδια των πράσινων, αφού στις εναπομείναντες οκτώ αγωνιστικές πρέπει να πάρουν ισάριθμες νίκες και παράλληλα το Αποέλ να χάσει βαθμούς τουλάχιστον σε ένα αγώνα.

Ισόπαλο 0-0 ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος. Στο πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου η ομάδα μας προηγήθηκε με απίστευτο γκολ που πέτυχε ο Χρίστος Κουρουσιακλής με σουτ αρκετά μέτρα εκτός περιοχής. Το Αποέλ αντέδρασε και έφτασε στην ανατροπή, 2-1, όμως η Άλεξ Μάρτιν έφερε πάλι το παιχνίδι στα ίσα. Ο αιώνιος έφτασε στο 3-2 στις καθυστερήσεις και πήρε έτσι τους τρεις βαθμούς.