Στο κέντρο της Λευκωσίας και τη μπυραρία Finbarr’s παρακολούθησε ο Νίκος Νταμπίζας τους αγώνες για το Europa League απόψε. Μάλιστα είχε και εκλεκτή παρέα αφού συνέφαγε με τον πρώην επιθετικό της ΟΜΟΝΟΙΑΣ Γιόζεφ Κόσλεϊ. Ο Σλοβάκος είναι σήμερα μάνατζερ ποδοσφαιριστών, το πιθανότερο όμως είναι η συνάντηση να είναι άσχετη με μεταγραφικά. Άλλωστε Νταμπίζας και Κόσλεϊ υπήρξαν και συμπαίκτες στη Λάρισσα τη περίοδο 2007-08, οπότε μπορεί να είναι απλή συνάντηση φίλων.
H βαθμολογία του πρωταθλήματος (36η αγωνιστική)
Με τα τρία χθεσινά παιχνίδια που έγιναν για το πρώτο γκρουπ ολοκληρώθηκε και η "μάχη" του πρωταθλήματος.
Ο Αποέλ έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την...