Ούτε αποδείξεις ούτε τίποτα. Μπορεί να έδειξαν υπερβολικό πάθος οι ποδοσφαιριστές μας στο ξεκίνημα, δείχνοντας πως θέλουν το ντέρμπι, όμως όταν αυτό στράβωσε δεν είδαμε αποδείξεις ανωτερότητας. Αντίθετα πέσαμε στην παγίδα τους και γλέντησαν άλλη μια νίκη πάνω μας.
H βαθμολογία του πρωταθλήματος (36η αγωνιστική)
Με τα τρία χθεσινά παιχνίδια που έγιναν για το πρώτο γκρουπ ολοκληρώθηκε και η "μάχη" του πρωταθλήματος.
Ο Αποέλ έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την...