Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Βασικοί Κρστιτς και Φιάκας στην ισοπαλία της Κύπρου

Βασικοί Κρστιτς και Φιάκας στην ισοπαλία της Κύπρου

cyp-u19 (1)

Ισόπαλη 2-2 με τα Σκόπια εξήλθε σήμερα η Εθνική ομάδα των Νέων U19 σε φιλικό αγώνα που έγινε στο Μακάρειο Στάδιο. Στο αρχικό σχήμα της Κύπρου ήταν οι Στέφαν Κρστιτς και Σωτήρης Φιάκας της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Ο πρώτος πέρασε εκτός με την έναρξη του δεύτερου μέρους, ενώ ο δεύτερος αγωνίστηκε για 65 λεπτά.

cyp-u19-fiakas (1)

Η Εθνική άνοιξε το σκορ με το Μιχάλη Παπακωνσταντίνου στο 8ο λεπτό και ισοφάρισαν οι Σκοπιανοί στο 23ο λεπτό με απευθείας φάουλ του Σουλεϊμανί. Καλύτερη η Εθνική στο δεύτερο ημίχρονο, δημιούργησε φάσεις για γκολ και κατάφερε να προηγηθεί στο 54ο λεπτό με όμορφο τέρμα του Μιχάλη Ματθαίου μετά από σέντρα του Παπακωνσταντίνου. Στην τελευταία φάση του αγώνα οι Σκοπιανοί κατάφερα να ισοφαρίσουν με τον Νταβόρ.

Κύπρος (Ρ. Δημητριάδης): Μιχαήλ, Κρστιτς (46′ Μ. Ανδρέου), Πηλέας, Καλλής (65′ Χαπέσιης), Αρτυματάς, Νεοφύτου (46′ Σ. Κκονέ,), Καλλένος (82′ Σ. Ιωάννου), Παπακωνσταντίνου (82′ Κολοκούδιας), Μ. Χαραλάμπους (55′ Η. Χρυσοστόμου), Ματθαίου (82′ Παπασοφρωνίου), Φιάκας (65′ Π. Κορρέα).

cyp-u19 (3)

Κύπρος και Σκόπια θα αγωνιστούν και σε δεύτερο φιλικό την ερχόμενη Πέμπτη, επίσης στις 17:00 στο Μακάρειο Στάδιο.