Home SPORTS NEWS Καθάρισε με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η “βασίλισσα”

Καθάρισε με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η “βασίλισσα”

benzema

Το 4 στα 4 έκανε η Ρεάλ Μαδρίτης, επικρατώντας της Εσπανιόλ εκτός έδρας με 2-0. Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχε η “βασίλισσα”, που αγωνίστηκε χωρίς τα δύο μεγάλα αστέρια της, Ρονάλντο και Μπέιλ. Το σκορ άνοιξε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Χάμες Ροντρίγκες με σουτ εκτός περιοχής, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καρίμ Μπενζεμά με γκολ στο 71′. Αυτή ήταν η 16 σερί νίκη της Ρεάλ στο Πρωτάθλημα και εάν σημειώσει ακόμη μια στην επόμενη αγωνιστική θα σπάσει το ρεκόρ της Μπαρτσελόνα.

Νωρίτερα η Βιγιαρεάλ κέρδισε 2-1 τη Ρεάλ Σοσιεδάδ, με τον Νικόλα Σανσόνε να πετυχαίνει δύο γκολ στο πρώτο μέρος. Ο Ιταλός άνοιξε το σκορ στο 23′ και τρία λεπτά αργότερα με σουτ από το κέντρο του γηπέδου σημείωσε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο σκορ με τον Γιούρι. Όταν το σκορ ήταν στο 0-0, ο Πάτο αστόχησε από τα 11 βήματα, αλλά ευτυχώς για αυτόν και την ομάδα του δεν στοίχισε.