Home SPORTS NEWS Τέσσερα γκολ στη νίκη της Γκενκ πέτυχε ο Καρέλης, αποκλεισμός σοκ για...

Τέσσερα γκολ στη νίκη της Γκενκ πέτυχε ο Καρέλης, αποκλεισμός σοκ για Σταντάρ

Νίκη-πρόκριση με σκορ 4-0 επί της ερασιτεχνικής Έντραχτ Αλστ πέτυχε η Γκενκ, με τον Έλληνα επιθετικό Νίκο Καρέλη να είναι ο σκόρερ και των τεσσάρων γκολ. Μάλιστα έφτασε από το ημίχρονο σε χατ-τρικ, αφού στο 16′ άνοιξε το σκορ, στο 24′ διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα αλλά και της ομάδας του, ενώ στο 45′ έκανε το 3-0. Το τέταρτο του γκολ στον αγώνα το σημείωσε στο 51ο λεπτό, ενώ στο 75′ σημάδεψε το δοκάρι της αντίπαλης εστίας.

Από τα παιχνίδια της φάσης των “32” του Βελγικού Κυπέλλου ξεχώρισε ο αποκλεισμός σοκ της κατόχους του τροπαίου, Σταντάρ Λιέγης. Η ομάδα στην οποία αγωνίζεται ο Κύπριος Κωνσταντίνος Λαΐφης έχασε με 2-1 από την Γκιλ, που παίζει στην 4η τη τάξει κατηγορία της χώρας.