Home SPORTS NEWS Ήττα 4-3 από τη Θέλτα υπέστη η Μπαρτσελόνα

Ήττα 4-3 από τη Θέλτα υπέστη η Μπαρτσελόνα

celta

Μετά τη γκέλα της Ρεάλ, ούτε η Μπαρτσελόνα κατάφερε να κερδίσει. Οι “μπλαουγκράνα” γνώρισαν την εκτός έδρας ήττα από τη Θέλτα με 4-3, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 3-0 υπέρ των γηπεδούχων. Ο Σίστο στο 22′ άνοιξε το σκορ και ο Ιάγο Άσπας στο 31′ πέτυχε το 2-0. Με αυτογκόλ του Ματιέ δύο λεπτά αργότερα έγινε το 3-0. Προσπάθησε να αντιδράσει στην επανάληψη η Μπαρτσελόνα και μείωσε σε 3-2 με γκολ των Πικέ (58′) και Νεϊμάρ (64′) με πέναλτι, αλλά η Θέλτα σημείωσε και τέταρτο γκολ με τον Πάμπλο Ερνάντες στο 77′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφβσε στο 87′ ο Πικέ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα.

Λίγο νωρίτερα, Εσπανιόλ και Βιγιαρεάλ έμειναν στο στείρο 0-0, ενώ η Μάλαγα κέρδισε με ανατροπή 2-1 την Αθλέτικ Μπιλμπάο με γκολ των Σάντρο Ραμίρεθ και Ντούντα σε 82ο και 83ο λεπτό αντίστοιχα. Ο Αντούριθ μόλις στο 3ο λεπτό είχε δώσει προβάδισμα στους Βάσκους.

Τα στιγμιότυπα από το ματς της Θέλτα με την Μπάρσα:

Сельта Виго – Барселона 4-3 (2 октября 2016 г, Чемпионат Испании) от Независимый спорт на Rutube.