Home SPORTS NEWS “Καθάρισε” νωρίς η Γερμανία, “τρίποντο” στο φινάλε η Πολωνία

“Καθάρισε” νωρίς η Γερμανία, “τρίποντο” στο φινάλε η Πολωνία

germany

Το 3 στα 3 στον τρίτο όμιλο των προκριματικών του Μουντιάλ πέτυχε η Γερμανία, που καθάρισε νωρίς κόντρα στη Βόρειο Ιρλανία με γκολ των Ντράξλερ και Κεντίρα σε 13ο και 17ο λεπτό αντίστοιχα. Ισόπαλα χωρίς γκολ τα άλλα δύο ματς στον όμιλο.

Με γκολ του Λεβαντόβσκι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Πολωνία έκαμψε την αντίσταση της Αρμενίας. Για τον ίδιο όμιλο, τον 5ο, η Δανία υπέστη ήττα σοκ στην έδρα της από το Μαυροβούνιο, ενώ η Νορβηγία δυσκολεύτηκε αλλά πήρε το τρίποντο κόντρα στο Σαν Μαρίνο.

Για τον 6ο όμιλο, Λιθουανία και Σλοβακία κέρδισαν τις Μάλτα και Σκωτία αντίστοιχα, ενώ λευκή ισοπαλία είχαμε στο Σλοβενία-Αγγλία.

Στιγμιότυπα από τους αγώνες:

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα στους αγώνες της 3ης αγωνιστικής σε 3ο, 5ο και 6ο όμιλο:

3ος όμιλος
Καζακστάν – Ρουμανία 0-0
Τσεχία – Αζερμπαϊτζάν 0-0
Γερμανία – Β.Ιρλανδία 2-0 (13′ Ντράξλερ, 17′ Κεντίρα)

5ος όμιλος
Νορβηγία – Σαν Μαρίνο 4-1 (12′ αυτ. Ντάβιντε Σιμοντσίνι, 77′ Ντιομαντέ, 82′ Σάμουελσεν, 83′ Τζόσουα Κινγκ / 54′ Στεφανέλι)
Δανία – Μαυροβούνιο 0-1 (32′ Μπετσίρα)
Πολωνία – Αρμενία 2-1 (48′ αυτ. Μκογιάν, 95′ Λεβαντόβσκι/ 50′ Χαρογιάν)