Home SPORTS NEWS Νίκη για τη Μίλαν με γκολ του Μποναβεντούρα με εκτέλεση φάουλ κάτω...

Νίκη για τη Μίλαν με γκολ του Μποναβεντούρα με εκτέλεση φάουλ κάτω από το τείχος

milan

Με ένα όμορφο γκολ του Μποναβεντούρα, που σκόραρε με εκτέλεση φάουλ κάτω από το τείχος, η Μίλαν πήρε τη νίκη με 1-0 στον αγώνα με αντίπαλο την Πεσκάρα. Οι “ροσονέρι” επέστρεψαν έτσι στις νίκες και παρέμειναν στο -5 από την κορυφή.

Απώλειες στην έδρα της Έμπολι είχε η Ρόμα, που έμεινε στη λευκή ισοπαλία και η διαφορά της από την κορυφή είναι πλέον στους τέσσερις βαθμούς.

Τρία γκολ σε διάστημα λιγότερο των δέκα λεπτών επιτεύχθηκαν στο ματς της Λάτσιο με αντίπαλο τη Σασουόλο, με τους πρωτευουσιάνους να παίρνουν τη νίκη με 2-1. “Τρίποντο” και για την Κροτόνε, στην έδρα της επί της Κιέβο, με σκορ 2-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου και του δεύτερου ημιχρόνου “κτύπησαν” οι γηπεδούχοι. Νωρίτερα, η Αταλάντα έριξε “3άρα” στην Τζένοα.

Στιγμιότυπα:

Милан – Пескара 1:0. Обзор матча. Итальянская Серия А 2016/2017. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Аталанта – Дженоа (Обзор матча) “MyFootball.ws” от MyFootball.ws – Футбол онлайн на Rutube.