Home DON'T MISS “Οκτάστερο” το Βέλγιο, βαθμό στο 90’+5′ η Ελλάδα

“Οκτάστερο” το Βέλγιο, βαθμό στο 90’+5′ η Ελλάδα

belgium

Εκπληκτική η Εθνική Βελγίου, δεν άφησε περιθώρια στην Εσθονία κερδίζοντας την με 8-1. Χατ-τρικ σημείωσε ο Μέρτεντς, δύο γκολ πέτυχε ο Λουκάου και από ένα γκολ οι Μουνιέρ, Αζάρ και Καράσκο. Στην κορυφή του ομίλου με το απόλυτο των βαθμών οι “κόκκινοι διάβολοι”.

Επεισοδιακό ματς στην Ελλάδα, με την Εθνική ομάδα της χώρας να παίρνει βαθμό με γκολ στο 90’+5′. Η Βοσνία είχε προηγηθεί με γκολ στο 32ο λεπτό που προήλθε με εκτέλεση φάουλ του Πιάνιτς και κατέληξε στα δίχτυα βρίσκοντας στην πλάτη του Καρνέζη. Η ισοφάριση ήρθε από τον Τζαβέλα στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι οι δύο ομάδες, μετά από αποβολές των Παπαδόπουλου και Τζέκο στο 80′.

Στο ματς των ουραγών η Κύπρος κέρδισε το Γιβραλτάρ.

Στιγμιότυπα:

Бельгия – Эстония 8:1. Обзор матча. Чемпионат Мира 2018. Квалификация. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.