Home SPORTS NEWS Απίστευτη… Σοσιεδάδ (video)

Απίστευτη… Σοσιεδάδ (video)

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ… διέλυσε με 4-1 τη Βαγαδολίδ στο «Ανοέτα» και ανέβηκε στην 4η θέση, δείχνοντας ικανή να… χτυπήσει και έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ, αφήνοντας πίσω της τρεις πόντους τη Μάλαγα, η οποία έχει έναν αγώνα λιγότερο. Η φιλοξενούμενη δεν νίκησε για τρίτο αγώνα (0-2-1) και είναι στην 11η θέση με 35 πόντους.

Η Σοσιεδάδ, που έμεινε αήττητη για εννιά αγώνες (5-4-0), κατάφερε και σκόραρε τρία γκολ στα τελευταία 15 λεπτά του πρώτου μέρους. Ο Γκριζμάν πέτυχε δυο γκολ (33’, 44’) και ένα ο Αγκιρίτσε (39’). Με φόρα ξεκίνησαν οι Βάσκοι και το δεύτερο ημίχρονο, καθώς σκόραραν με τον Πριέτο στο 48’ και έτσι έγινε το 4-0! Το τελικό 4-1 και το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Γκέρα στο 87’.

Για τη φιλοξενούμενη να πούμε ότι έπαιξε σε όλον τον αγώνα ο Όσκαρ Γκονζάλεθ, ο οποίος ανανέωσε πριν από μερικές μέρες το συμβόλαιο με την ισπανική ομάδα.