Home TOP NEWS Στο Γιούρο η Ουγγαρία του Λανγκ με ανατροπή στο τέλος

Στο Γιούρο η Ουγγαρία του Λανγκ με ανατροπή στο τέλος

Δεν έπαιξε χθες βράδυ ο αμυντικός μας, στον τελικό που έδωσε η Ουγγαρία απέναντι στην Ισλανδία. Είδε τους συμπάικτες του από τον πάγκο να πετυχαίνουν μία πολύ μεγάλη ανατροπή.

Η Ουγγαρία ήταν πίσω στο σκορ μέχρι το 88ο λεπτό όμως κατάφερε με δύο τέρματα στο τέλος να πάρει αυτή την πρόκριση αφήνοντας τους Ισλανδούς εκτός Γιόυρο.

Στην πρώτη ευκαιρία του παιχνιδιού η Ισλανδία κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο Γκίλφι Σίγκουρσον εκτέλεσε ένα αρκετά αδύναμο φάουλ, με τον Γκουλάσι να κάνει μια απίθανη «γκάφα» και τους Ισλανδούς να παίρνουν προβάδισμα με 1-0!

Οι Ούγγροι βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης στο 89ο λεπτό, με τον Νίγκο! Το ματς ωστόσο δεν είχε τελειώσει, με την στρογγυλή θεά να αποδίδει τη δικαιοσύνη στο φινάλε! Ο απίθανος Σομποσλάι πήρε στις πλάτες του την Ουγγαρία και με έναν κεραυνό στις καθυστερήσει έκανε την ολική ανατροπή και έστειλε τη χώρα του στην τελική φάση του Euro, στον όμιλο «θανάτου», με Γερμανία, Γαλλία και Πορτογαλία!