Home TOP NEWS Νίκη για τον Αποέλ κόντρα στον Ολυμπιακό

Νίκη για τον Αποέλ κόντρα στον Ολυμπιακό

Σε παιχνίδι που έγινε στο Μακάρειο Στάδιο κι με το οποίο άνοιξε η τρίτη μέρα της 24ης αγωνιστικής, ο Αποέλ κατάφερε να πάρει τη νίκη επί του Ολυμπιακού με 2-3.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Κλωναρίδη στο 24ο λεπτό, στο 55ο λεπτό ο Ενσούε διπλασίασε τα τέρματα του Αποέλ.

Ο Ολυμπιακός στο 61ο λεπτό μείωσε στο σκορ με το αυτογκόλ του Ουζόχο, όμως στην αμέσως επόμενη φάση ο Γκάρνερ έκανε το 1-3.

Οι “μαυροπράσινοι” στο 71ο λεπτό μείωσαν εκ νέου το σκορ και μπήκαν στην διεκδίκηση βαθμολογικού κέρδους, ωστόσο το 2-3 έμεινε μέχρι το τέλος και έμελε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Αποέλ με τη νίκη του αυτή έφτασε στους 27βαθμούς, ένα λιγότερο από τον 7ο Ολυμπιακό και δύο από την 6η στην βαθμολογία Δόξα.