Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΣΤΡΑ 1-2 (vids)

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΣΤΡΑ 1-2 (vids)

Αποκλεισμός για την ομάδα μας που έχασε στο 2ο παιχνίδι από την Άστρα με 2-1. Ατυχία και λάθη στοίχισαν στους πράσινους ξανά τον αποκλεισμό.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90′ +4′ Κερδίζουν χρόνο οι Ρουμάνοι και όλα δείχνουν αποκλεισμό για την ομάδα μας

90′ +2 Άστοχο σουτ του Εφραίμ

90′ +1′ Κίτρινη κάρτα: Πλατινί

+5 λεπτά

90′ Δεν μπορεί ο Σκέμπρι στο πέναλτι να σουτάρει, χάνει την μπάλα

89′ Μακρινή σέντρα του Σοάρες, διώχνει η άμυνα

88′ Κεφαλιά του Σκέμπρι, στην αγκαλιά του Λουγκ

87′ Μπερδεύονται οι αμυντικοί της Άστρα, αλλά δεν μπορεί ο Γκίκι να σουτάρει

85′ Σέντρα του Πλατινί, κεφαλιά του Σκέμπρι που επιστρέφει την μπάλα, νέα κεφαλιά του Γκικίεβιτς και η μπάλα άουτ.

84′ Μένει στο έδαφος αμυντικός της Άστρα και οι Ρουμάνοι προσπαθούν να ροκανίσουν τον χρόνο

83′ Πέσιμο του Αντράντε στην περιοχή και οι πράσινοι ζητάνε πέναλτι, με τον ρεφ να λέει όχι. Υπήρχε σύγκρουση στον αέρα

81′ Συνεχώς οδηγίες στους παίκτες του ο Τόνι Σαβέφσκι, έχει μεταφέρει στην επίθεση και τον Ζοάο Πάουλο

80′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Εφραίμ. Ένα γκολ και μπορούμε.

75′ Μεγάλη ευκαιρία, κεφαλιά του Λέο λίγο άουτ. 1 γκολ πριν το 80 και όλα γίνονται.

74′ Πλατινί αντί Χοσέ. Ρισκάρει ο Τόνι, αναγκασμένος πλέον άλλωστε

74′ Ενάχε αντί Τέμπο

73′ Συρτή μπαλιά του Εφραίμ, αποκρούει ο Λουγκ

72′ Σουτ του Λέο, αποκρούει ο Λουγκ

70′ Σουτ του Σοάρες κοντράρει..

– Πολύ δύσκολα πλέον τα πράγματα

68′ ΓΚΟΛ Απίστευτο γκολ του Μπουντέσκου. Καταραμένη ομάδα…

67′ Πολύ επικίνδυνο σουτ του Μπουκαρί, άουτ

66′ Εξαιρετικό σουτ του Σοάρες, στην εξωτερική των δικτύων

65′ Συνεχόμενα κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ

– Προσπαθούν συνέχεια με φάουλ οι Ρουμάνοι να ανακόψουν την ΟΜΟΝΟΙΑ

63′ Καλά εκτελεσμένο φάουλ του Λέο, ο Γκαμάς πριν τον Σκέμπρι

62′ Εκτελείται με κομπίνα το φάουλ, δεν φέρνει όμως φάση

– Αποβάλλεται και ο Ισάιλα για καραγκιοζιλίκια στο πάγκο!

60′ Κόκκινη στο Λαμπάν! Έπρεπε να έρθει από το 20 αλλά έστω τώρα! Σκληρό φάουλ στον Εφραίμ

58′ Μπουκαρί αντί του Φατάι

58′ Κίτρινη στο Χοσέ για τράβηγμα

– Μαγική συνεργασία Εφραίμ Ασσίς, ο Νούνο στον Γκικίεβιτς που ισοφαρίζει!!

55′ BRAMKAAAAAAAAAAAA LUKAAAASZZ GOAAAAAAAAAAAAL

53′ Κάρτα στο Φατάι. Έχει αρχίσει το καράτε. Εκεί που έπρεπε να κάνει το καθήκον του ο Σκωτσέζος όμως έκανε τη πάπια.

48′ Ο Μπουντέσκου σπρώχνει το διαιτητή αφού έκανε σκληρό φάουλ στο Λέο και παίρνει μόνο κίτρινη! Της Ρέιντζερς είσαι ρε νούμερο;

46′ ‘Εναρξη β’  ημιχρόνου

-Με μια αλλαγή η ΟΜΟΝΟΙΑ, Εφραίμ αντί Τέιλορ.

Τέλος ημιχρόνου: Δύο οι φάσεις που σημάδεψαν το παιχνίδι. Η 1η ήταν η κόκκινη που δεν ήρθε ποτέ αφού ο Μακλίν χαρίστηκε στον Λαμπάν. Η δεύτερη ήταν το γκολ. Η ΟΜΟΝΟΙΑ είναι πίσω στο σκορ και θέλει γκολ για να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα.

43′ Διπλή μεγάλη ευκαιρία πρώτα με το Τέιλορ και μετά με το Σοάρες. Κόρνερ η μπάλα.

41′ Μεγάλη ευκαιρία με το Τέιλορ να σουτάρει και τη μπάλα να κοντράρει και να πάει άουτ.

40′ Σουτ του Τέμπο αποκρούει ο Ζοσέ. Πρέπει να ξυπνήσουμε.

39′ ΓΚΟΛ 0-1 για την Άστρα με καραμπόλα. Κόρνερ με κομπίνα στο δεύτερο, σουτ του Μπουντέσκου, η μπάλα κοντράρει και έτσι νικιέται ο Μορέιρα. Να σημειωθεί πως το κόρνερ δεν θα έπρεπε να δωθεί αλλά μικρή σημασία έχει αυτό.

35′ Απίστευτη απόκρουση του Ζοσέ σε πλάσα του…Αλαμπί! Ο Ράσκο προσπάθησε να αποκρούσει αλλά έστειλε τη μπάλα προς το τέρμα.

28′ Σέντρα ξυράφι του Λέο, κεφαλιά ο Αντράντε άουτ

27′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία από το Σκέμπρι, κεφαλιά ψαράκι από τα 2 μέτρα, αποκρούει ο Λουγκ

25′ Μεγάλη ευκαιρία με το Σκέμπρι από το ύψος του πέναλτι να σουτάρει άουτ

23′ Ορισμός της κόκκινης κάρτας στο Λαμπάν για δολοφονικό φάουλ με πρόθεση από πίσω στον Ασσίς, ο Σκωτσέζος δίνει μόνο κίτρινη στο Λαμπάν. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ Ο ΣΚΩΤΣΕΖΟΣ

22′ Εξ επαφής χέρι του Σκέμπρι, σφυρίζεται φάουλ σε επικίνδυνο σημείο. Ζοσέ απομακρύνει με γροθιές

20′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ούκας στο Σκέμπρι με το κεφάλι, ο Αντρέ σουτάρει, ο Λουγκ αποκρούει, στην επαναφορά ο Γκαμάν προλαβαίνει το Μαλτέζο

– Πίσω ο Νούνο και έχει αντίκτυπο στο παιχνίδι

17′ Μπουντέσκου το σουτ, άουτ

16′ Τόνι τη σέντρα, Ούκας με δύσκολες συνθήκες δεν μπορεί να πιάσει το σουτ

– Πλήρης άγνοια κινδύνου από τους Ρουμάνους που στέκουν καλύτερα

13′ Ντε Αμορίν πολύ καλό σουτ, μεγάλη απόκρουση του Ζοσέ

12′ Φάουλ του Λέοστο δεύτερο, ο Ράσκο τη κεφαλιά, μαζεύει ο Λουγκ

10′ Τέιλορ μεγάλη ευκαιρία. Ο Νούνο στον Τόνι το σουτ κοντράρει και πάει κόρνερ

10′ σέντρα του Σκάρα αποκρούεται

7′ Μπουντέσκου πολύ επικίνδυνα, η σέντρα περνάει παράλληλα

– Δυνατές μονομαχίες στο κέντρο για την ώρα

6′ Επικίνδυνα ο Φατάι στη περιοχή, ο Αλαμπί υποδειγματικά κερδίζει πλάγιο άουτ.

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Χοσέ, Αλαμπί, Αντράντε, Σκαραμοτσίνο, Σοάρες, Λεάντρο, Ασσίς, Τέιλορ, Σκέμπρι, Γκικίεβιτς

(Μπρουκς, Εμπέμπα, Μαργκάσα, Αγκουϊάρ, Κυριάκου, Εφραίμ, Πλατινί)
ΑΣΤΡΑ: Lung, Youssef, Tembo, Seto, Budescu, Junior Morais, Fatai, Gaman, Laban, Matei, Amorim

(Gavricas, Enache, Barboihnu, Bukari, Ivanovski, Guirgiou, Niuresan)

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Steven McLean (SCO) / Alan Mulvanny (SCO), Alastair Mather (SCO) και 4ος ο Paul Robertson (SCO).

Pregame:

– Στο γήπεδο οι δυο ομάδες. ΠΑΜΕ ΟΜΟΝΟΙΑ

– Την Τρένστιν θα αντιμετωπίσει όποιος προκριθεί. Οι Σλοβάκοι κέρδισαν τη Γκέτεμποργκ με 2-1.
Α.Δημητρίου: “Μεγάλος μας στόχος είναι η πρόκριση. Θέλουμε να δούμε την ομάδα μας να επιβάλλεται στο γήπεδο και με την αγωνιστική της παρουσία να κάνει τον κόσμο να νιώσει περηφάνια και όλοι να πανηγυρίσουμε στο τέλος. Η προπώληση είχε πάει εξαιρετικά, το γήπεδο θα είναι γεμάτο, αυτό που βλέπουμε σήμερα είναι προϊόν της μεγάλης μας προσπάθειας που ξεκινήσαμε εδώ και μήνες”

– Κάποιος να πει στον DJ πως τραγούδια έχουν ξανακούσει οι Ρουμάνοι. Λυσσασμένους ΟΜΟΝΟΙΑΤΕΣ είναι που φοβούνται. Ήμαρτον.

– Στο γήπεδο η ΟΜΟΝΟΙΑ εν μέσω αποθέωσης!

– Στο γήπεδο ο Χοσέ Μορέιρα που αποθεώνεται!