Home TOP NEWS Μπεργκ: «Σπουδαίο το ότι κερδίσαμε, δεν τελείωσε τίποτα»

Μπεργκ: «Σπουδαίο το ότι κερδίσαμε, δεν τελείωσε τίποτα»

Μίλησε μετά τον αγώνα στη δημοσιογραφική διάσκεψη ο Χένινγκ Μπεργκ λέγοντας:

Είμαστε χαρούμενοι με τη νίκη. Ήταν ενδιαφέρον παιχνίδι. Σκοράραμε 4 γκολ, μείναμε πίσω στο σκορ και κερδίσαμε. Η ποιότητα, τα τελειώματα, η σκληρή δουλειά απέναντι σε μία καλή ομάδα. Έχουν κορυφάιους παίκτες και καταφέραμε να τους κερδίσαμε. Είναι μεγάλη εμπειρία για τους παίκτες, για όλους. Έχουμε άλλο ένα παιχνίδι. Είμαστε μπροστά με 4-2. Δεν τελείωσε τίποτε και θα πάμε εκεί για να κάνουμε ότι μπορούμε. Θα είναι δύσκολο. Είδατε τι μπορούν να κάνουν. Έχουν ποιότητα.  Αν δεν είμαστε στο 100 τοις εκατό, θα είναι δύσκολο. Είναι όμως σπουδαίο το γεγονός ότι κερδίσαμε σήμερα.

Για την αλλαγή στο πρόσωπο στο δεύτερο μέρος: Μερικές φορές τα γκολ αλλάζουν κάποια πράγματα στο παιχνίδι. Είναι κάτι που γίνεται συχνά. Υπάρχουν λογοι που αλλάζει ένα παιχνίδι. Η τακτική, η επικοινωνία και υπάρχουν λόγοι που αλλάξαμε στο δεύτερο μέρος. Δεν θα μπω σε λεπτομέριες. Παίξαμε με περισσότερο ενθουσιασμό στο δεύτερο μέρος ενώ στο πρώτο παλεύαμε για να πάρουμε μπάλα. Τα πρώτα 30 λεπτά δεν μπορέσαμε να πιέσουμε τη μπάλα. Υπήρξαν στιγμές που έλεγχαν οι αντίπαλοι τη μπάλα ευτυχώς χωρίς να δημιουργουν ευκαιρίες. Είμασταν λίγο άβολα στο πρώτο μέρος και μπράβο στους παίκτες που το πίστεψαν και για τον τρόπο που το γύρισαν. Τα γκολ μας ήταν κορυφαία. Το πρώτο ήταν ωραίος συνδιασμός του Κακουλλή με τον Λοϊζου. Οι αλλαγές μας τα πήγαν πολύ καλά. Τώρα έχουμε ένα ρόστερ με παίκτες που μπορούν να είναι ανταγωνιστικοί και χωρίς ρίσκο όταν τους επιλέγω για αλλαγές. Ο Ιγιάγι έτρεξε, πάλεψε, πήρε μπάλα κέρδισε το πέναλτι. Είχαμε ισορροπία και το ότι κερδίσαμε με 4-2 ήταν καλή νίκη.