Home TOP NEWS Αποκλεισμός για τη Νιγηρία του Ουζόχο, σήμερα αγωνίζεται ο Μπασίρου!

Αποκλεισμός για τη Νιγηρία του Ουζόχο, σήμερα αγωνίζεται ο Μπασίρου!

Δεν τα κατάφερε η Εθνική Νιγηρίας του Φράνσις Ουζόχο να περάσει στην επόμενη φάση του Κόπα Άφρικα, καθώς δέχθηκε την ήττα από την Τυνησία με 0-1 στους “16” της διοργάνωσης και γνώρισε τον αποκλεισμό.

Για την ιστορία να πούμε ότι, η Τυνησία άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση στο 47ο λεπτό με τον Msakni Youssef, αποτέλεσμα που διατηρήθηκε μέχρι το τριπλό σφύριγμα του διαιτητή, ενώ οι Νιγηριανοί αγωνίστηκαν από το 66ο λεπτό και με παίκτη λιγότερο αφού αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Iwobi. Ο Φράνσις Ουζόχο στο συγκεκριμένο ματς έμεινε στον πάγκο.

Σήμερα στις 21:00 θα ριχτεί στην “μάχη” των “16” του Κόπα Άφρικα και ο δεύτερος ποδοσφαιριστής της ομάδας μας, ο Φουάντ Μπασίρου, καθώς η Εθνική Κομορών στην οποία αγωνιζέται θα αναμετρηθεί με το Καμερούν. Στόχος για τον Μπασίρου και την παρέα του είναι να κάνουν την έκπληξη και να πάρουν τη νίκη που θα τους στείλει στην προημιτελική φάση.