Home SPORTS NEWS Ξύπνησε… το Αμβούργο (videos)!

Ξύπνησε… το Αμβούργο (videos)!

Την πρώτη του νίκη με 4-0 πέτυχε το Αμβούργο στη Μπουντεσλίγκα, καθώς επικράτησε στην έδρα του της Μπράουνσβάιγκ, επιτυχίες με «τεσσάρες» και από τις Γκλάντμπαχ Ανόβερο κόντρα σε Βέρντερ και Μάιντζ. Δεύτερη νίκη και για τη Βόλφσμπουργκ, σπουδαίο «διπλό» της Άουγκσμπουργκ με 1-0 κόντρα στη Νυρεμβέργη, η οποία ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες!

Στον αγώνα του Αμβούργου Ράφαελ φαν ντερ Φάαρτ και Ζακ Ζουά πέτυχαν από ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο μέρος σημείωσε δυο γκολ στα τελευταία λεπτά ο Τούρκος, Χακάν Τσαλχάνογλου.

Η Γκλάντμπαχ πέτυχε την 2η νίκη, 4-1 τη Βέρντερ (γνώρισε την 2η σερί ήττα), τρίτο… τρίποντο για το Ανόβερο, που επικράτησε με το ίδιο σκορ της Μάιντζ, η οποία έχασε για πρώτη φορά, μετά το 3/3!

Δεύτερη νίκη και για τη Βόλφσμπουργκ, 2-0 την Χέρτα (γνώρισε την πρώτη ήττα), με τον Αντελίνο Βιεϊρίνια να παίζει σε όλο το ματς.

Η Άουγκσμπουργκ πέτυχε την 2η σερί νίκη, με σπουδαίο «διπλό» στην Νυρεμβέργη (0-1), με τη γηπεδούχο να παίζει με δέκα παίκτες από το 76’, καθώς αποβλήθηκε ο Πινόλα… Η Νυρεμβέργη έμεινε χωρίς νίκη και με δυο βαθμούς, γνωρίζοντας την 2η σερί ήττα της…

Αναλυτικά για την 4η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα έχουμε:
Τρίτη
Φράιμπουργκ – Μπάγερν 1-1 (86′ Χέφλερ / 33′ Σατσίρι)
Σάββατο
Γκλάντμπαχ – Βέρντερ 4-1 (36′ Αράνγκο, 53′ Ραφαέλ, 74′ Κρούζε, 85′ Χέρμαν / 69′ αυτ. Νόρντβαϊτ)
Ανόβερο – Μάιντς 4-1 (31′ Μαμ Μπιράμ Ντιούφ, 37′ Σόμπιεχ, 80′ Για Κονάν, 82′ Πριμπ / 12′ Νίκολαϊ Μίλερ)
Βόλφσμπουργκ – Χέρτα 2-0 (42′ Όλιτς, 45′ πέν. Ντιέγκο)
Νυρεμβέργη – Άουγκσμπουργκ 0-0
Αμβούργο – Μπράουνσβαϊγκ 4-0 (7′ Φαν ντερ Φάαρτ, 17′ Ζουά, 80′, 90’+1 Τσαλχάνογλου)
Σάλκε – Λεβερκούζεν (19:30)